balustrada szklana

Czy balustrada szklana na balkonie jest bezpieczna?

Balkon w domu ma dla mieszkańców często bardzo wyjątkowe znaczenie. Jest namiastką ogródka, miejscem relaksu lub trochę większym oknem na świat. Dlatego też jest urządzany z wyjątkową starannością, gdyż jego zazwyczaj niewielkie rozmiary wymagają dobrego rozplanowania przestrzeni. Z tego powodu balustrada szklana i jej bezpieczeństwo może okazać się tak kluczowe.

Balustrada szklana to pewność i bezpieczeństwo

Balkon to specyficzne miejsce, w którym dużą wagę przywiązuje się do bezpieczeństwa. Szczególnie balustrady są tutaj niezwykle istotne. Gdyż powinny być mocne i wytrzymałe, aby stanowiły wyraźną i przede wszystkim pewną granicę pomiędzy domem a podwórzem. Jednak czy szkło może zapewnić takie bezpieczeństwo? Wbrew pozorom tak, a co więcej balustrady szklane mogą być znacznie lepszą opcją niż jej drewniane czy kute odpowiedniki. Wykonane są one ze szkła hartowanego, co samo w sobie gwarantuje dużą wytrzymałość. Ponad sześciokrotnie wyższą niż w przypadku tradycyjnego szkła. Ponadto bezramowy system i proste łączenia wzmacniają odporność całości i czynią balkon jeszcze bezpieczniejszym. Nawet dla najmłodszych użytkowników, których nie skusi wsadzanie rączek pomiędzy szczebelki balustrady.

Nowoczesny design

Na szklane balustrady z pewnością postawią osoby, które kochają nowoczesny i minimalistyczny styl, gdyż w nim szkło idealnie się odnajduje. W połączeniu z chromowanymi elementami, płytkami, kamieniem lub stonowaną kolorystyką elewacji stworzy spójną i dającą wrażenie ładu całość. Skoro już o porządku mowa to warto rozprawić się z jednym z największych mitów – rzekomą trudnością utrzymania szklanych balustrad w czystości. Prawda jest zgoła inna, ponieważ w walce z zabrudzeniami wystarczy wilgotna szmatka i płyn do czyszczenia szklanych powierzchni. Dzięki temu przygotowanie balkonu do nowego sezonu będzie łatwe, szybkie i przyjemne. Szkło hartowane jest również odporne na warunki atmosferyczne, więc nawet po wielu latach użytkowania zachowuje te same właściwości – bezpieczeństwo oraz świetny wygląd.

Maksimum prywatności

Dla wielu osób balkon może być oazą spokoju i miejscem błogiego relaksu po pracy albo w wolny weekend. Jednak czy balustrada szklana jest dobrym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie prywatność? Okazuje się, że tak, gdyż różne zdobienia mogą wręcz uniemożliwić osobom z zewnątrz dostrzeżenie elementów wyposażenia balkonu. Oczywiście bez szkody dla estetyki, ponieważ piaskowanie, druk czy kolorowa folia są niezwykle dekoracyjne i przyjemne w odbiorze. A przy tym nie osłabiają wytrzymałości balustrad, więc jest to świetne połączenie przyjemnego z pożytecznym.