Szkło w kuchni

Szkło w kuchni dobry wybór do domów nowoczesnych i tradycyjnych

Aranżacja kuchni wymaga odpowiedniego podejścia do jakości i rodzaju wybranych materiałów. Jeszcze kilka lat temu stawiano przede wszystkim na płytki, jednak to rozwiązanie jest coraz częściej wypierane przez panele szklane. Wynika to z wielu powodów, głównie z większej uniwersalności i funkcjonalności takich paneli. Ponieważ są one dużo łatwiejsze w codziennym użytkowaniu. Czym jeszcze wyróżniają się panele szklane do kuchni? O tym dowiecie się z poniższego artykułu.

Szkło w kuchni – z grafiką czy gładkie?

Rynek oferuje szeroki wybór szkła do kuchni, w tym panele zupełnie gładkie, kolorowe lub z nadrukowaną grafiką. Otwiera to ogromne możliwości aranżacyjne i pozwala nadać pomieszczeniom nietypowego charakteru. Który będzie idealnie współgrał z klimatem danego domu czy mieszkania. Co więcej, za pomocą szklanych paneli można wizualnie powiększać kuchnię, gdyż nadają one całości większej lekkości i przestronności. Co ma szczególne znaczenie w przypadku małych pomieszczeń. Odpowiednio dobrana kolorystyka sprawi, że optycznie można zyskać więcej przestrzeni. Wybór pomiędzy całkowicie gładkim modelem a interesującą grafiką zależy więc od klienta i jego osobistych preferencji. Bez względu jednak na ostateczny zakup jedno jest pewne – szkło w kuchni powoduje, że wygląda ona czysto i nowocześnie.

Uniwersalność i funkcjonalność szkła w kuchni

We wstępie wspomnieliśmy, że szkło w kuchni jest niezwykle funkcjonalne i uniwersalne, a to w obecnych czasach ma ogromne znaczenie. Szklane panele kuchenne są łatwe w utrzymaniu w czystości – wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką. Ponadto nie posiadają fug, w których mógłby gromadzić się brud. Ich łączenia są minimalne, wręcz niezauważalne na pierwszy rzut oka. Co więcej, szkło w kuchni może być zdobione grafiką, która ułatwia dopasowanie całości do wybranego stylu wnętrz. Więc chociaż jest to z pewnością nowoczesne rozwiązanie, to sprawdzi się również w pomieszczeniach o bardziej tradycyjnym wyglądzie. Nie bez znaczenia jest także ogromna wytrzymałość, którą charakteryzują się panele szklane do kuchni.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Szklane panele kuchenne wykonywane są ze szkła hartowanego, które jest niezwykle wytrzymałe. Specjalna obróbka termiczna, której jest ono poddawane, sprawia, że szkło hartowane jest nawet sześciokrotnie mocniejsze od swojego tradycyjnego odpowiednika. Dzięki temu rzadko dochodzi do pęknięć i zniszczeń. A w razie ich powstania szkło hartowane rozpada się na drobne i całkowicie nieostre kawałki, które minimalizują ryzyko zranienia się. Dodatkowym atutem paneli szklanych jest ich odporność na wysokie temperatury, więc można je montować nad kuchenkami gazowymi i piecykami.