balustrady szklane

Jak wybrać balustradę szklaną na schody?

Opublikowano: 20 maj 2020

Szkło hartowane i laminowane na stałe zagościło w naszych domach, jako jeden z podstawowych elementów wyposażenia. Szczególnie w ostatnich latach znacząco wzrosła jego popularność, gdyż idealnie wpasowuje się w styl minimalistyczny lub nowoczesny. Panele szklane do kuchni, przeszklenia w łazience lub szklane balustrady na schody albo balkon to tylko niektóre z licznych sposobów zastosowania tego materiału. I o ile dwa pierwsze przykłady nie budzą już wątpliwości u większości klientów, to wybór odpowiedniej balustrady nadal bywa zagadką. Podpowiadamy więc, jak wybrać balustradę, aby najlepiej spełniła swoją funkcję.

czytaj dalej
kabiny prysznicowe

Jak czyścić szklane kabiny prysznicowe?

Opublikowano: 15 mar 2020

W czasie każdej kąpieli po szklanych ściankach kabiny prysznicowej spływa woda z dodatkiem mydła czy płynu do mycia. W ten sposób tworzy się nieestetyczny, biały osad, który szpeci kabinę. Na szczęście zabrudzoną powierzchnię można efektywnie usunąć za pomocą nie tylko wielu specjalistycznych preparatów czyszczących lecz także domowych sposobów.

czytaj dalej
balustrada szklana

Czy balustrada szklana na balkonie jest bezpieczna?

Opublikowano: 7 gru 2019

Balkon w domu ma dla mieszkańców często bardzo wyjątkowe znaczenie. Jest namiastką ogródka, miejscem relaksu lub trochę większym oknem na świat. Dlatego też jest urządzany z wyjątkową starannością, gdyż jego zazwyczaj niewielkie rozmiary wymagają dobrego rozplanowania przestrzeni. Z tego powodu balustrada szklana i jej bezpieczeństwo może okazać się tak kluczowe.

czytaj dalej
Szkło w kuchni

Szkło w kuchni dobry wybór do domów nowoczesnych i tradycyjnych

Opublikowano: 9 lis 2019

Aranżacja kuchni wymaga odpowiedniego podejścia do jakości i rodzaju wybranych materiałów. Jeszcze kilka lat temu stawiano przede wszystkim na płytki, jednak to rozwiązanie jest coraz częściej wypierane przez panele szklane. Wynika to z wielu powodów, głównie z większej uniwersalności i funkcjonalności takich paneli. Ponieważ są one dużo łatwiejsze w codziennym użytkowaniu. Czym jeszcze wyróżniają się panele szklane do kuchni? O tym dowiecie się z poniższego artykułu.

czytaj dalej