drzwi ze szkła

Drzwi ze szkła to trwałość i elegancja

Przeszklenia są obecnie w modzie. Szklane drzwi stosowane są w firmach, obiektach handlowych i usługowych, pomieszczeniach medycznych jak też w domu. Ich zaletą jest różnorodność, trwałość oraz elegancja. Pełne prezencji drzwi ze szkła dodają przejrzystości pracy w biurach, urzędach, bankach. Dzięki przejrzystości niekonieczne jest pukanie, aczkolwiek jak najbardziej możliwe.

Drzwi ze szkła dla biznesu i nie tylko

Drzwi ze szkła są bardzo popularne w galeriach handlowych, butikach i innych obiektach. Są one niemalże niezauważalne. Odpowiednio zadbane lśnią czystością, są estetyczne i neutralne pod względem kolorystyki. Dzięki temu wystrój sklepu, biura, banku zmieniać można sezonowo, czy czasowo w zależności od akcji reklamowej bez potrzeby dopasowywania się do wystroju drzwi, okien itp. Podobnie jest w domu, wyposażając go w szklane drzwi nie musimy martwić się o to czy drzwi będą pasować nam do podłogi lub też wymienionych mebli. Szkło pasuje do wszystkiego, zarówno do skórzanej kanapy jak też drewnianego stołu. Uniwersalny charakter tego surowca to jego ogromny atut.

Wybór drzwi do domu

Urządzając dom zawczasu należy przemyśleć wybór drzwi, tak tych wejściowych jak i wewnętrznych. Podążając za modą warto pod uwagę wziąć szklane drzwi. Bez wątpienia szklane skrzydła drzwiowe prezentują się ciekawie, zwłaszcza we wnętrzach urządzonych nowocześnie. Pamiętać należy że szkło nie musi być całkowicie przejrzyste. Jeśli cenimy sobie prywatność możemy wybrać drzwi z mleczną szybą lub też ornamentem.

Porównując ceny drzwi, szklane modele nie wypadają znacznie drożej od pozostałych, za to mogą być unikalne, niestandardowe. Zachowują one wszystkie inne cechy drzwi jako przegrody. Gdy zależy nam na szczelności możemy zastosować modele szczelne, gdy priorytetem jest wyciszenie również są dostępne modele o podwyższonej chłonności dźwięku.

Drzwi ze szkła we wnętrzach

Ilość modeli szklanych drzwi wewnętrznych jest bardzo duża. Dostępne są w standardowych wymiarach jak też z możliwością dopasowania względem potrzeb. Prócz typowych drzwi dostępne są również systemy przesuwne, z elementami lustrzanymi, lustrem weneckim itp. wyjątkowym typem drzwi szklanych są drzwi łazienkowe stosowane pod prysznicem, we wnękach, również do sauny. Zaletą szklanych drzwi jest wytrzymałość szkła porównywalna z drewnem. Bezsprzecznie jakościowo drzwi ze szkła są wytrzymalsze od drzwi z płyty wiórowej. Wbrew powszechnym opiniom szklane skrzydła drzwiowe są bezpieczne. Stosowane szkło do wyrobu drzwi jest specjalnie hartowane, posiada odpowiednia grubość dzięki czemu drzwi się nie tłuką, nie rysują i nie pękają.