Szkło w łazience

Szkło w łazience

Nie ulega wątpliwości, iż szkło w łazience prezentuje się elegancko i pięknie, jednak czy jest praktyczne? Wiele osób zadaje sobie to pytanie przed decyzją czy kupić szklaną kabinę prysznicową. Obawa jest przede wszystkim o stłuczenie ściany czy drzwi kabiny. Niestety jest to możliwe i zdarza się.

Użyteczne szkło w łazience

Wnętrze łazienki winno być przede wszystkim użyteczne, dlatego też należy przemyśleć wyposażenie łazienki pod kątem prezencji, ale i ergonomii, wygody, utrzymania czystości. Szklane elementy mają kluczową zaletę w wilgotnym pomieszczeniu – nie przeszkadza im woda i wilgoć, nie rdzewieją, stąd też popularne są regały, półki szklane tak w okolicy umywalki jak też pod prysznicem. Dominującym elementem szklanym w łazience są kabiny brodzikowe, nawannowe oraz lustra. Obecnie na topie szklane kabiny prysznicowe są niezwykle komfortowe i polecane tak do brodzików jak też do łazienek z odpływem liniowym. Dzięki szklanym ścianom woda nie rozpryskuje się na całą łazienkę oraz zatrzymuje ciepło w niewielkim wnętrzu kabiny przez co kąpiel pod prysznicem jest jeszcze bardziej przyjemna i skuteczna.

Mleczne, mroźne czy przejrzyste

Jeżeli zdecydujemy się na wyposażenie łazienki w szklaną kabinę prysznicową musimy wybrać jej model i wzornictwo. To trudne zadanie przy tak bogatej gamie produktów jakie oferują nam producenci. Poza polskimi propozycjami mamy możliwość zakupu również importowych wyrobów szklanych. Oferta kabin szklanych jest bardzo szeroka, również zakres cenowy może przyprawić nas o zawrót głowy. Prócz wielkości i kształtu stoimy przed wyborem szyb. Mleczne szyby są mało popularne, aczkolwiek częściowo nieprzejrzyste kabiny cieszą się dużym zainteresowaniem. O wiele częściej wybierane są w pełni przejrzyste szyby z delikatnymi zamkami i zawiasami czy też systemem przesuwnym.

Coraz częściej implementujemy szkło w łazience. Szklane kabiny prysznicowe są niezwykle delikatne i komponują się z każdym stylem wykończenia łazienki. Zaletą szkła jest łatwość utrzymania czystości kabiny prysznicowej. Konstrukcja kabiny tak brodzikowej jak i przesłony wannowej jest niemalże niezauważalna, co jest idealnym rozwiązaniem w małych przestrzeniach. Ponadto kabiny są szczelne i niezawodne, wygodne w użyciu. Dostępne w wielu rozmiarach, a także do wykonania na zamówienie. To zakup na długie lata. Szkło nie żółknie, ani nie blaknie, nie rdzewieje, to kolejny plus tego surowca. Szklane kabiny prysznicowe optycznie powiększają wnętrze nawet najmniejszej, ciasnej łazienki. Są niemal niezauważalne we wnętrzu.