balustrady szklane

Szklane balustrady w domu

Nowoczesne urządzenie wnętrza domu to przede wszystkim minimalizm oraz nawiązanie do industrialnego charakteru. Doskonale w ten styl wpisują się balustrady szklane. Nadają one schodom lekkości a przy tym dbają o bezpieczeństwo użytkowników. Ich trwałość i odporność na uszkodzenia gwarantuje zadowolenie z użytkowania nawet w domach gdzie mieszkają dzieci.

Wybór balustrady

Wielość możliwości technicznych dostępnych na rynku w zakresie zakupu balustrady zewnętrznej jak i wewnętrznej pozwala dopasować elementy te do całości projektu domu, ale i wprowadza mętlik w głowie. Zwykle szklane balustrady się podobają, jednak przyszli właściciele mają wiele wątpliwości co do ich wytrzymałości oraz praktycznych aspektów użytkowania.

Kierując się opinią doświadczonych posiadaczy balustrad szklanych można dokonać właściwego wyboru. Czasem potrzebne będzie nam szkło hartowane, zbrojone, czasem podwójna szyba. Bezwzględnie nie warto kierować się przy zamówieniu balustrady ze szkła ceną, gdyż ta nie przekłada się na zadowolenie z produktu. Nawet najlepsza balustrada szklana nie spełni naszych oczekiwań, gdy nie będzie odpowiednia do naszego domu.

Balustrady szklane to uniwersalne wykończenie

Budując dom przemyśleć warto nie tylko rodzaj elewacji, ale także wykończenie balkonów, loggi itp. Elementem dość istotnym są balustrady, zwłaszcza tarasowe i balkonowe, które pełnia funkcje nie tylko ozdobną ale i zapewniają bezpieczeństwo użytkowania przestrzeni mieszkalnej. Niektóre elementy elewacji jak i wnętrza domu pasują jedynie z określonym stylem architektury i urządzenia wnętrza. Szkło świetnie komponuje się z nowoczesnością, jednak odpowiednio zaaranżowane może być doskonałym elementem wystroju klasycznego, czy retro.

Ciekawe aranżacje

Szklane balustrady pasują nie tylko do betonowych schodów ale również do schodów z drewna, stali, tak pełnych jak i ażurowych. Co więcej coraz częściej balustrady szklane stosowane są na zewnątrz przy wejściach bądź też balustrady balkonowe ze szkła. Zdecydowana większość projektów balustrad szklanych to projekty indywidualne, realizowane na zamówienie. Wykonanie przeszkleń to etap wykończenia jednakże warto o nim pomyśleć już na samym początku, bowiem szkła muszą być osadzone na słupkach, które będą korespondować z całością. Istotne jest także dopasowanie mocowań, relingu.

Minimalizm i szkło

Przeszklenia w nowoczesnych wnętrzach są bardzo popularne. Poza drzwiami i ściankami grodzącymi projektanci wnętrz chętnie stosują balustrady szklane. Szkło ma tę zaletę iż nie trzeba go odnawiać ani konserwować, wystarczy utrzymać w należytej czystości. Dzięki nowoczesnym myjkom parowym, ciśnieniowym jest to banalnie proste i daje niesamowity efekt czystości. Przejrzystość wnętrza dzięki szklanym elementom powiększa wnętrze. Przezroczyste szyby są niemalże niezauważalne we wnętrzu. W zależności od potrzeb mogą być pokryte wzorzystymi grafikami, napisami lub też pozostawać przejrzyste.